Çocuk & Çocukluk

Çocuklardan Hangi Yaşta Ne Beklemeli?

Çocuklardan Hangi Yaşta Ne Beklemeli?

Çocuk ya da genç olmak hafif sıkletlere göre bir iş değildir – dışarıda hayat çok zor! Yapılması gereken ve sadece onların yapabileceği önemli şeyler vardır. Bu işlerin türleri içinde bulundukları gelişim aşamasına bağlıdır. Çocuklar ve gençler için normal olan davranışları bilmek, sürece dahil olan herkesin işini kolaylaştırabilir.

Devamı
Çocuğunuzun Zorba Olmadığından Emin Olun

Çocuğunuzun Zorba Olmadığından Emin Olun

Olabilecekleri en iyi yetişkin olma yolunda ilerlerken bütün çocuklar bir sürü hata yapar. Biz yetişkinler de sağlıklı ve üretken olursak, biz de bir sürü hata yaparız. Bu şekilde öğreniyoruz ve büyüyoruz. Hatalar bizi pişmanlıktan ve durağanlıktan uzak, güzel, dolu bir hayat yaşamamız için gereken bilgelik, sezgi ve güçle donatır.

Devamı
Zehirli bir Ebeveynle Büyüyüp İyileşmek

Zehirli bir Ebeveynle Büyüyüp İyileşmek

Pek önemsemediğiniz insanların zehrine bulaşmak da elbette zordur fakat sizi sevmesi, kucaklaması, dünyanın zorluklarından koruması gereken; sevgi, akıl ve içtenlikle ayaklarınızın üzerinde durmayı öğretmesi beklenen insan tarafından buna maruz bırakılmak sizi tamamen değiştirir. Ancak sadece zehirli bir ebeveynin –sizi sevmesi gereken bir insanın- yol açabileceği, kendine özgü bir acı türü vardır. Sanki içiniz dışınız paramparça olmuş gibidir.

Devamı