Büyükbabanın Gizemli Fotoğrafları

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Avusturalyalı sanat yönetmeni Dave Tomkins’in büyükbabası Stephen Clarke 5 yıl önce huzur evine taşınmak durumunda kaldı. Tomkins dedesinin evini boşaltırken bir kutunun içinde fazlasıyla güzel ve yabancı fotoğraf kareleriyle karşılaştı. Grandpa’s Photos projesi, dedenin anımsamadığı bu fotoğraflara yeni bir hikaye kazandırmayı amaçlıyor.

Dünyanın çok farklı yerlerinde çekilmiş bu eski fotoğrafların hikayeleri artık sonsuza dek kayıp. 2. Dünya Savaşı esnasında hava kuvvetlerinde aldığı görev sebebiyle çok çeşitli coğrafyaları ziyaret eden Stephen Clarke, geçen yıl 90 yaşında hayata veda etti. Torunu bu fotoğrafları bulduğunda da onları nerede çektiğini hatırlamıyordu.

Tomkins dedesinin bu gizemli fotoğrafları çektiği yerleri öğrenmek için blogu aracılığıyla herkesten yardım istiyor. Mekanlara dair fikri olanlar bilgilerini, hatta mümkünse bu mekanların güncel hallerinin fotoğraflarını Tomkins’le paylaşıyor. İşini bırakıp kendini bu projeye adayan Tomkins, fotoğrafların çekildiği yerleri ziyaret ederek büyükbabasını anmayı planlıyor. Olası duraklarının arasında İsviçre, Venedik, Floransa, İtalya, İsrail, Hong Kong gibi çok farklı noktalar var.

(Fazlasıyla Amelie soundu veren hikayenin viral vs. olmadığını umuyoruz.)

Kaynak: Co.DESIGN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir